Chceš vedieť „malé“ tajomstvo o WordPresse?

Predtým, ako začneš používať WordPress, by si mal vedieť niekoľko dôležitých vecí. Dnes poukážem na tie najdôležitejšie:

 

1.     Na hostingu záleží

Aby WodPress stránka fungovala tak ako má, potrebuješ kvalitný hosting. Nie je jedno, aký hosting si vyberieš. Mal by byť dostatočne výkonný, mať podporu, inak si budeš trhať vlasy.

2.     WordPress nie je až tak jednoduchý

WordPress nie je až tak jednoduchý, ako Wix či Webnode. Potrebuješ vedieť pomerne veľa vecí – aspoň základy CSS a aj html, chápať nastavenia, vedieť vybrať hosting, nastaviť hosting atď. Napríklad:  ak niečo zle nastavíš, prestane ti fungovať celá stránka.

3.     WordPress nie je bezpečný

WordPress v základe spĺňa len základné požiadavky na bezpečnosť. V dnešnej dobe meno a heslo na zabezpečenie webu už nestačí. Keďže je WordPress rozšírený, je obľúbený aj u hackerov. Pluginy majú takisto ako WordPress diery, takže ani nevieš ako a zo dňa na deň niekto môže hacknúť tvoju stránku.

 

4.     Mal by si pravidelne zálohovať

Pri webstránkach sa rýchlo môže niečo pokaziť. Nemôžeš sa spoliehať len na zálohu poskytovateľa hostingu. Navyše ak zálohuješ pravidelne aj ty získaš kontrolu nad zálohami. Robíš väčšie zmeny na stránke? Zálohuj! Radšej mať veľa záloh ako žiadnu. Ušetríš si starosti a čas.

5.     WordPress nemá oficiálnu podporu

Podpora je dôležitá ak ju potrebuješ. Vo WordPresse sa pomerne vyznám, no tiež neviem všetko a nastanú situácie, pri ktorých by mi oficiálna podpora pomohla. No keďže je WordPress zdarma, žiadna oficiálna podpora neexistuje – z čoho by bola financovaná, však? Na wordpress.org nájdeš užívateľské fórum, kde sa môžeš opýtať na riešenie tvojich problémov, ale nie je zaručené, že ti aj niekto pomôže. Potom ti ostáva len Googliť.

Mám pre teba znepokujúce správy, ak nie si technicky zdatný, tieto chyby ťažko opravíš. To čo ti poviem teraz sa ti bude páčiť, kontaktuj ma a ja ti rád poradím.

 

Záver

WordPress má veľa výhod, ale mal by si poznať aspoň týchto 5 slabých miest, predtým ako ho začneš používať. Treba zvážiť plusy a mínusy, a rozhodnúť sa podľa toho, čo ti bude najlepšie vyhovovať. Nie začať používať WordPress len preto, že je zadarmo alebo, pretože poháňa 30% webstránok.