Globálny prieskum robený spoločnosťou Gallup odhalil, že 15% ľudí si užíva vlastnú prácu. To znamená, že astronomických 85% ľudí nie je šťastných vo svojej práci.

 

Niektorí ľudia majú ale na dosah prácu snov a možno ani o tom nevedia.

 

Mnoho ľudí v mojom okolí chodí do práce, ktorú nenávidia. Len pre peniaze. Tešia sa na piatok. A „žijú“ iba cez víkend. Kamarát takýchto ľudí nazýval víkendové zombie.

 

Prečo ju ešte nenávidia a aj tak do nej stále chodia? Pokúsim sa to zodpovedať pomocou dnešného článku.

 

 

  1. Nenašli svoje poslanie

Viem, aké to bolo, keď som skončil vysokú školu. Nevedel som čo robiť. Hľadal som sa… Niečo podobné zažíva mnoho ľudí. Ak títo ľudia nenájdu svoje poslanie robia prácu len pre peniaze a zo zvyku. Keďže nerobia to, čo je ich poslanie, v ich práci nie je entuziazmus a nadšenie.

 

  1. Nízke sebavedomie

Ak si ľudia neveria, podceňujú svoje schopnosti a vnímajú seba skreslene. Takto limitujú samých seba. Nízka sebadôvera ich „núti“ ostať v práci, ktorú možno aj nenávidia, ale veria tomu, že by sa inde neuplatnili. Podceňujú sa a majú strach.

 

  1. Strach (zo zlyhanie, straty peňazí…)

Strach úzko súvisí s nízkym sebavedomým. Ak nemá človek sebavedomie, je viac negatívny, vníma sa horší ako naozaj je. Okovy strachu ho držia na mieste.

 

Majú strach zo:

  • Zlyhania (nemám na lepšiu prácu – zlyhal by som)
  • Straty peňazí (budem nezamestnaný, zníži sa mi príjem a pod.)
  • Strach zo zlého rozhodnutia
  • Z neznáma

 

Záver

Existuje určite viac dôvodov prečo ľudia ostávajú v práci, ktorú nenávidia. Ja som zameral hlavne na dôvody súvisiace priamo s človekom, nie na vonkajšie dôvody.