Služba Webnode je super pre začiatočníkov. Problém nastane, ak človek využíva pokročilejšie funkcie. Čokoľvek pridať môže byť problém a ak sa aj podarí pridať nejakú funkciu, zrazu zistíš, že za stránku platíš zrazu 15 eur mesačne. To už nie je také super lacné, však? Poďme si podrobne rozobrať výhody a nevýhody používania Webnode.

Oplatí sa vytvoriť web zdarma cez webnode? (webnode skúsenosti)

Zo začiatku áno. Na vyskúšanie si nápadu (ak nemáš peniaze) je to fajn voľba. Ale ak časom začneš rásť, narazíš na viacero obmedzení.

 1. Veľa možností je spoplatnených. Čo je samozrejme logické, no v skutočnosti je stránka bez platenia takmer nepoužiteľná.
 2. Mnoho funkcií je nedostupných. Webnode je technicky obmedzený WordPress, ktorý je „skrytý“ za rozhraním Webnode.
 3. Takmer žiadna kontrola. Dnes je funkcia e-shopu v balíčku za 9,90 eur a zajtra môže byť v balíčku za 15 eur. Chceš nahrávanie správania používateľov? Smola, nemáme to v balíčku. Chceš iný typ „e-shopu“? Smola, máme len túto možnosť.
 4. Sú spoplatnené funkcie, ktoré sú bežne vo WordPresse zdarma, či za nízky poplatok. Zálohovať webstránku môžeš pravidelne a zadarmo BEZ platenia. Chceš pridať ďalší jazyk? Znova zaplať.
 5. Webnode je pomalý. Zložitejšie stránky môžu byť pomalé. Ak máš jednoduchý blog, môže to stačiť, ale tvoja stránka sa bude postupne spomaľovať.
 6. Zložitá SEO optimalizácia. Vo Webnode je mnoho nastavení nedostupných. Bude veľmi zložité robiť SEO optimalizáciu, ak nevieš nastaviť napríklad meta popis. Webnode seo je veľmi slabé.

V minulosti som používal Webnode. Ako začiatočníkovi sa mi veľmi páčil. No rýchlo ma zaskočili obmedzenia. Pre zaujímavosť si môžeš pozrieť moju prvú „webstánku“: https://raketove-rande.cms.webnode.sk

Webnode cenník

Webnode má na môj vkus komplikovaný cenník. Ak chceš predávaš online musíš si kúpiť verziu pre „e-shopy“.

Najlacnejší balík začína cenou 3€ / mesiac a najvyšší balík stojí 17,90€. Predávať môžeš od balíčka Štandard, ktorý je za 9,90 €.

Recenzia webnode 1

Varovný prst by som dvíhal nad diskovým priestorom. Pri platbe 9,90 € mesačne máš k dispozícii len smiešnych  3 GB dát a si dokonca obmedzený prenosom dát na 10 GB.

Cenníky môžeš zobraziť na stránke služby kliknutím na obrázok.

Čo by som mal využiť namiesto služby Webnode?

Jedna z možností je nechať si urobiť webstránku vo WordPresse. Prečo je to lepšia voľba?

 1. Množstvo možností. S trochou snahy môžeš vytvoriť na WordPress stránke takmer čokoľvek.
 2. Ty sa rozhoduješ, aké funkcie budeš mať na webstránke a koľko za ne budeš platiť. Niektoré sú zdarma a iné platené – výber je na tebe.
 3. WordPress je ZDARMA, platíš iba za hosting.
 4. WordPress je rýchli. Ak sa WordPress stránka urobí kvalitne, funguje naozaj rýchlo.
 5. Jednoduchá SEO optimalizácia. WordPress je vytváraný so zreteľom na SEO.

WordPress nie je samozrejme perfektný. Nehodí sa napríklad na veľké e-shopy či komplikované stránky. Niekomu zas môže vadiť o niečo vyššia technická náročnosť.

Druhá možnosť je webstránka na mieru. Stránka bude presne podľa tvojich predstáv, veľmi rýchla. Nevýhoda tohto riešenia je uzavretosť redakčného systému a vyššia cena.

Záver

Existuje samozrejme viac možností ako vytvoriť webstránku – od Wixu, cez Webflow až po rôzne exotické riešenia typu Joomla. Článok som chcel urobiť stručný a prehľadným preto som tieto možnosti nerozoberal viac do hĺbky. Každý z nástrojov na tvorbu webstránok má svoje výhody a nevýhody.  Tak čo trúfaš si tvorbu webstránky sám alebo by sa ti zišla pomoc?

Rád ti s tým pomôžem, stačí ma kontaktovať – alebo 0905 885 383. Tvorím webstránky vo WordPresse.

Chcem vytvoriť webstránku