Mám pre teba dobrú správu, oddnes už nebudeš mať zmätok čo je to webstránka na mieru. Dnešný článok ti otvorí oči, a možno ťa aj prekvapí!

Čo znamená webstránka na mieru?

 

Webový dizajn na mieru je vytvorený od základov, výlučne pre firmu.

 

Inak povedané, keď si vyberieš webový návrh na mieru, môžeš si byť istí, že tvoj návrh nebol v minulosti použitý na žiadnej inej webovej stránke.

 

Ako sa líši vlastný webový dizajn od šablónového dizajnu?

 

Návrh šablóny webovej stránky je hotová téma, ktorú možno integrovať a použiť na akejkoľvek webovej stránke.

 

Inými slovami, ten istý dizajn sa dá zopakovať na rôznych webových stránkach.

 

Keď si teda vyberieš šablónu, nemusí byť jedinečná, mohla byť použitá v minulosti a môže byť použitá mnohými firmami v budúcnosti.

 

Výhody webstránky na mieru

Teraz, keď vieš čo je webstránka na mieru, si môžeme ukázať výhody.

 

#1 Vlastný webový dizajn je jedinečný

Webstránka na mieru má výhody aj nevýhody 1

Keďže webový dizajn na mieru je vytvorený od základov, je pre tvoju webovú stránku jedinečný. Žiadne iné webové stránky nepoužívali v minulosti rovnaký dizajn.

 

Ak chceš vytvoriť jedinečnú webstránku pre svoju jedinečnú značku, vyber si webový dizajn na mieru.

 

#2 Vlastný webový dizajn je šitý na mieru

Na základe tvojich požiadaviek na webové stránky môže byť webový dizajn na mieru vytvorený tak, aby vyhovoval tvojim potrebám.

 

Zatiaľ čo v prípade šablónového návrhu webovej lokality môžeš byť nútení urobiť kompromis v dizajne, pretože máš vopred definovanú tému.

 

Keď si teda vyberieš návrh webovej lokality na mieru, získaš slobodu nechať voľný priebeh svojim nápadom  a dotvoriť dizajn podľa svojho želania.

 

#3 Vlastný webový dizajn môže byť zosúladený s tvojou jedinečnou značkou

Podľa jedinečnej identity tvojej firmy je možné vytvoriť vlastný dizajn webovej stránky. To znamená, že v prípade vlastného dizajnu webovej stránky sa na tvojej webovej stránke môžu odrážať prvky tvojej značky.

 

#4 Webový dizajn na mieru sa môže líšiť pre mobilné zariadenia

Chceš, aby sa tvoja mobilná webová stránka líšila od počítačovej verzie?  Vyber si dizajn na mieru.

 

Získaš úplnú slobodu výberu, ako bude tvoja webstránka vyzerať na mobilnom zariadení, aj keď sa bude mierne líšiť od dizajnu pre počítače.

 

Nevýhody vlastného dizajnu webovej stránky

Všetko má svoje výhody a nevýhody. Tak je to aj v prípade vlastného návrhu webovej stránky.

 

Pozrime sa spolu na niektoré nevýhody používania „webstránky na mieru“.

 

#1 Tvorba webových stránok na mieru si vyžaduje čas

Webstránka na mieru má výhody aj nevýhody 2

Keďže je web vyvíjanú na mieru od základov, jeho tvorba trvá dlhšie, a preto môže trvať dlhšie, kým sa dokončí vývoj tvojej webovej stránky.

 

Ak teda potrebuješ spustiť web za niekoľko dní alebo týždňov, musíš si namiesto vlastného webového dizajnu vybrať šablónu.

 

#2 Vlastný návrh webovej stránky je drahý

Keďže vytvorenie vlastného dizajnu webovej lokality si vyžaduje viac času, je aj drahší. Nemusí byť vhodný pre všetky firmy, najmä pre malé firmy, živnostníkov a začínajúce firmy.

 

To je dôvod, prečo si väčšina začínajúcich a malých firiem vyberá dizajn šablóny, aby sa znížili náklady na vývoj webu.

 

#3 Vlastný dizajn webových stránok vyžaduje čas na „obnovu“

Aj keď si pripravení urobiť kompromis v časovom rámci a rozpočte na vytvorenie webovej stránky pomocou vlastného webového dizajnu, keď príde na re-dizajn alebo obnovu webovej stránky, opäť ti to zaberie veľa času. Zatiaľ čo v prípade vytvorenej webovej stránky podľa šablóny to môže byť také jednoduché, ako niekoľko kliknutí a prepnutie témy.

#4 Potrebujete intenzívne testovanie

Webstránka na mieru má výhody aj nevýhody 3

V prípade šablón je to jednoduché. Sú už otestované a skontrolované pre rôzne prehliadače a zariadenia, avšak, keď si vyberieš webovú stránku na mieru, je potrebné, aby si ho dôkladne otestoval na všetkých možných zobrazeniach (prehliadačoch a zariadeniach).

 

Okrem kompatibility s mobilnými zariadeniami a prehliadačmi môže byť potrebné otestovať webové stránky aj na nižšie uvedené parametre:

  • Rýchlosť načítania
  • Validácia kódu

Preto ak sa rozhodneš pre vlastný návrh webovej stránky, musíš sa uistiť, že si si najali skúseného dizajnéra webových stránok.

 

To ako laik ťažko posúdiť. A nakoniec si budeš musieť nájsť niekoho na posúdenie kvality webstránky.

 

Chcel by si dizajn na mieru? Môj spolupracovník ti rád navrhne webstránku na mieru! Nezabudni že dizajn na mieru ťa NAOZAJ odlíši.

 

Záver

Ako vidíš i sám, webstránka na mieru má svoje špecifiká. Je jedinečná, necháva priestor fantázii, no zároveň je zložitejšia a nákladná na čas a financie. Verím, že tento krátky článok ti pomôže rozhodnúť sa, či potrebuješ webstránku na mieru alebo ti postačí webstránka postavená na šablóne.

 

Zdroj:

4 Advantages & Disadvantages Of A Custom Website Design