Občas je nutné preinštalovať Windows. Je to obzvlášť nepríjemné, ak potom nevieš obnoviť licenčné kľúče programov. V tomto článku ťa naučím, prečo je dôležité zálohovať si licenčné kľúče a ako to urobiť.

 

Prečo je dôležité zálohovať si licenčné kľúče?

 

Predstav si situáciu. Kúpiš si program na úpravu fotiek za 150 eur. Si s ním veľmi spokojný, ale po čase si nútený preinštalovať Windows a spolu s ním aj tento program. Zrazu zistíš že, licenčný kľúč nevieš a nedá sa ti aktivovať program. Takže musíš kontaktovať zákaznícku podporu, písať maily, prípadne telefonovať. Minieš s tým niekoľko hodín času.

 

Ak by si mal ale tento kľúč zálohovaný, pár kliknutiami myši by si ho obnovil a aj do ďalších 20 programov, ktoré pravidelne používaš. Ušetríš si čas, získaš pohodlie.

 

Ako zistiť licenčný kľúč Windowsu a iných programov

 

Existuje mnoho programov na vyhľadávanie licenčných kľúčov. Dnes ti predstavím program LicenseCrawler. Viac alternatív nájdeš na stránke: raymond.cc.

 

  1. Stiahni si a nainštaluj program.
  2. Vyber si jazyk.
  3. Vyber možnosť HKEY_ALL viď obrázok a stlač tlačidlo Search.

License Crawler rozhranie programu

  1. Počkaj
  2. Ulož si potrebné sériové čísla.

 

Záver

 

Licenčné kľúče by si mal zálohovať na bezpečnom mieste, lebo nikdy nevieš, kedy ich budeš znova potrebovať. Našťastie existujú programy ktoré ti to značne uľahčia. Máš typ na nejaký lepší program, ktorý je zdarma? Podeľ sa oň dolu v komentároch.