Občas možno potrebuješ previesť skladby zo starého CDčka a použiť ich napríklad v mobile, ale zároveň nechceš stratiť kvalitu. Je viac možností ako to urobiť. Ja ťa dnes naučím asi najjednoduchšiu (aspoň podľa mňa).

 

Návod ako previesť WAW do MP3

 

  1. Stiahni si Winamp. Je to starý prehrávač ktorý vie aj konvertovať zvukové súbory. Iné zaujímavé programy môžeš nájsť v článku: programy na pc.

stránka winampu

  1. Nainštaluj si Winamp.
  2. Otvor hudobné CD pravým tlačidlom myši a vyber možnosť play in Winamp.
  3. V playliste vyber súbory, ktoré chceš konvertovať.

 

V mojom príklade to bude iba jeden testovací súbor. Ak chceš vybrať všetky súbory stlač CTRL+A

winamp 5.8 rozhranie programu

  1. Teraz na súbor v playliste klikni pravým tlačidlom myši a vyber možnosť send to/odeslat (ak máš nainštalovanú češtinu)- formát prevodu.

 

obrázkový návod ako previesť súbor pomocou winampu

  1. Zobrazí sa ti takéto okno:

 

nastavenie konverzie pomocou winampu

 

Vyber si cieľový priečinok kde má byť hudba uložená, potom formát – je to v časti formát enkódovaní – format encoder vyber si formát (zvyčajne MP3). Ostatné nastavenia môžeš nechať nastavené tak ako sú. Ak potiahneš posuvník viac doprava súbor bude kvalitnejší ale zároveň aj väčší.

  1. Voľbu potvrď tlačidlom Ok. A čakaj. Hotovo!

 

Záver

 

Ako píšem na začiatku článku, toto je len jedna z možností. Mne sa zdá najjednoduchšia a je zdarma. Ak nemôžeš inštalovať žiadne programy do počítača alebo nechceš ďalšia možnosť je stránka oline-convert.com. V menu v ľavo si vyberieš do akého formátu chceš previesť súbor, nahráš súbor a klikneš na tlačidlo start conversion.

 

POZOR! Tento postup môže byť niekedy o dosť pomalší. Lebo musíš súbor nahrať a potom aj stiahnuť. Ak sa chceš naučiť viac pracovať s počítačom, rád ťa to naučím v mojom kurze.

 

Nauč sa robiť na počítači oveľa viac!